کارت ویزیت برخلاف آن که یک تبلیغ ساده و معمولی به نظر می رسد، درعین حال می تواند تاثیری مهم بر روی مخاطبین شما گذاشته و در کسری از زمان به معرفی کسب و کار و امکان برقراری ارتباط با شما را برای مخاطبین تسهیل ببخشد.
در حقیقت کارت ویزیت می تواند نخستین مانور تبلیغاتی برای یک کسب و کار باشد. (بویژه برای اشخاص حقیقی)
انتخاب نوع درست کارت با توجه به نوع فعالیت و مخاطبین شما از نکات مهم و اساسی است. زیرا نوع کارت شما باعث ایجاد اولین تفکر از سوی مخاطبان نسبت به شما می شود. پس بهتر است که این تفکر از همان لحظه اول به بهترین نحو ممکن شکل بگیرد.

 

کارت ویزیت سلفون :

این نوع کارت ویزیت دارای یک روکش محافظ است که می تواند از جنس سلفون مات یا براق باشد که موجب استحکام بیشتر کارت می شود. این نوع کارت از جمله کارت های مقرون به صرفه و پر مصرف است . به دلیل روکش محافظ در مدت طولانی می توان از این نوع کارت استفاده نمود که مقاوم در برابر خش پذیری و رطوبت است.

 

کارت ویزیت سلفون ۴٫۸*۸٫۵ :

کارت ویزیت با جنس سلفون در دو اندازه پر کاربرد ۴٫۸×۸٫۵ و ۵٫۵×۸٫۵ سانتی‌متر، موجود است. کارت ویزیت ۴٫۸×۸٫۵ کوچکتر و کم هزینه‌تر است ولی کارت ویزیت ۵٫۵×۸٫۵ اندازه استاندارد جهانی است. این نوع کارت ویزیت روی مقوا گلاسه با گرماژ ۳۰۰ گرم چاپ و سپس با سلفون مات یا براق روکش می شود. (پیشنهاد می شود که از تمپلات رنگی برای بکگراند کارت ویزیت سلفون استفاده نکنید تا طرح شما بصورت یکدست و با کیفیت تولید شود.) تیراژ های ۵۰ و ۱۰۰ بصورت دیجیتال چاپ می‌شوند که معمولا تحویل سریع ۲ روزه کاری دارند، اگر عجله ندارید بهتر است که تیراژ بالای ۱۰۰۰ تا را انتخاب کنید تا با قیمت مناسب و تیراژ بالاتر خرید خود را انجام دهید.

 

کارت ویزیت کتان :

این کارت ویزیت، از جمله کارت های ویزیت پر طرف دار میباشد. علت علاقه مندی زیاد به این کارت ویزیت بافت موجود بر روی خود کاغذ و همچنین مقرون به صرفه بودن آن می باشد. اگر به دنبال یک کارت ویزیت متفاوت و مقرون به صرفه هستید می توانید از این نوع کارت استفاده نمایید. در این نوع کارت ویزیت ها به علت وجود بافت در هنگام چاپ رنگ مانند کاغذ گلاسه روی کار نمی نشیند. به همین دلیل کارهایی که دارای زمینه های روشن و سفید می باشند هنگام چاپ روی کارت کتان زیبا می شوند ولی کارهایی که دارای زمینه های تیره و مشکی می باشند بر روی کاغذ کتان خوب نشده و بهتر است از جنس دیگری استفاده شود.
کارت ویزیت با جنس کتان در دو اندازه پر کاربرد ۴٫۸×۸٫۵ و ۵٫۵×۸٫۵ سانتی‌متر، موجود است. کارت ویزیت ۴٫۸×۸٫۵ کوچکتر و کم هزینه‌تر است ولی کارت ویزیت ۵٫۵×۸٫۵ اندازه استاندارد جهانی است.

 

کارت ویزیت لمینت :

این نوع کارت ویزیت در بین کارت های مقوایی بر اساس نوع روکش، دارای ضخامت قابل توجهی است و روکش این کارت ویزیت در لمینت مات، مات بوده و در لمینت براق، شفاف می باشد و به دلیل استحکام بالای این روکش، دوام و ماندگاری آن نسبت به کارت های دیگر بسیار بیشتر می باشد و می توان برای مواردی که تعداد مخاطبان و توزیع کارت محدود است از این نوع استفاده نمود.
کارت ویزیت با جنس لمینیت تنها در یک اندازه پر کاربرد ۵٫۵×۸٫۵ سانتی‌متر، موجود است. این نوع کارت ویزیت با دو روکش مات و براق و روی مقوا گلاسه براق با گرماژ ۳۰۰ گرم چاپ می شود و سپس با دولایه ۱۲۵ میکرون پی وی سی مات یا براق از دو طرف پوشش داده میشود . تیراژ های ۱۰۰ تا ۴۰۰ بصورت دیجیتال چاپ می‌شوند که تحویل آنها سریع است، اگر عجله ندارید تیراژ بالای ۱۰۰۰ را انتخاب کنید تا با قیمت مقرون به صرفه تر خرید کرده باشید.


کارت ویزیت پی وی سی:

این نوع کارت ها را می توان جز کارت های ویزیت غیر مقوایی مقاوم معرفی نمود که مقاومت خاص آن موجب ارزش و اهمیت این کارت است با این تذکر که انعطاف در این نوع کارت ها بسیار ناچیز است . این کارت ها به دلیل جنسی که دارند دارای ماندگاری قابل توجهی هستند و انواع آن بر اساس ضخامت های موجود تعریف می گردد از نمونه این کارت ها می توان از کارت های بانکی نام برد که ضخامت ۷۶۰ میکرونی پی وی سی استفاده می گردد.این نوع کارت به دلیل مقاومت و جنس خاص خود گرانتر از سایر انواع کارت ویزیت است و برای مصارف خاص از آن استفاده می گردد.
در قدیم بیشتر از این نوع کارت برای کارت اینترنت استفاده میشد.
این کارت ها در انواع: PVC 500 میکرون ساده که بدون روکش بوده وPVC متالیک ۴۰۰ میکرون و ۷۶۰ میکرون که از گرانترین و لوکس ترین کارت ویزیتهای موجود در بازار می باشد. خاصیت کارتهای PVC ضد خش، ضد آب و مقاومت بالای این کارتها می باشند.